Prevencí přenosu svrabu je určitě obezřetnost při výběru ubytovacích zařízení. Dále dodržovat hygienická pravidla, vyhýbat se používání cizích hygienických potřeb a ložního prádla, pravidelně si prát a žehlit vlastní lůžkoviny a uvážlivě vybírat sexuální partnery.
Nejjednodušší metodou prevence je ošetření ošacení a ložního prádla 90stupňovou horkou vodou, nejlépe v pračce. Tímto způsobem se ale může zničit prádlo citlivé na vysokou teplotu. Další metodou je tedy odnětí potravy, to znamená, že se prádlo uskladní například do čistých sáčků od smetí minimálně po dobu 72 hodin (nehledě na venkovní teplotu). Pro zvýšení účinnosti se doporučuje přitom vytvořit jakési malé vakuum, například za pomoci vysavače. Roztoči tímto způsobem zahynou hladem a možnost parazitování, a tím pádem i opětovného nakažení, se vyloučí. Po tomto speciálním uskladnění může prádlo vyprat při běžné teplotě a bez problémů opět nosit.
Ve svém příspěvku ÚČINNÁ PREVENCE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Honza S..
To určitě ne. Tenhle druh informací fakt patří spíš ke kartářkám. Jedná se o nemoci geneticky podmíněné (např. infarkt, rakovina prsu, cukrovka, obezita…je jich asi dvacet). Takže když ti teď řeknou že do patnácti let budeš mít nejspíš cukrovku, teď můžeš udělat to, že změníš jídelníček a budeš se aktivně hýbat, dokud jsi mladá a zdravá a nebude ti to dělat žádný velký problémy s tím začít.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Zkuste prevenci. Nemusí být vždy úspěšná, ale za pokus to stojí. Účinná v boji protioparům je například aminokyselina lyzin, doporučuje se proto používat krém s obsahem lyzinu a také konzumace potravin, které tuto aminokyselinu obsahují: mléko a mléčné výrobky, sójové boby, maso.
Existuje více potravin či potravinových doplňků, které působí preventivně protioparům:
hlíva ústřičná
mořské řasy
ryby
česnek
cibule
třezalka
pivovarské kvasnice
Jsou však také potraviny, které obsahují aminokyselinu arginim, jež napomáhá vzniku oparů, proto se vyhněte těmto potravinám:
Ve svém příspěvku KREVNÍ DESTIČKY - FUNKCE V TĚLE A PREVENCE KE SNÍŽENÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marie Gerlová.
U lékaře mně naměřil krevní destičky "50" a dnes "110". Za půl roku mám kontrolu. Je nějaká prevence jak snížit hladinu - strava, cvičení apod.
Kolik by měla být správná hladina?
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
K základním preventivním opatřením patří pečlivá hygiena – umývání rukou, používání čistých ručníků a příborů a především sdílení těchto věcí jenom se zdravými lidmi. Opary mohou vyvolávat nejrůznější stresory – od opalovacího krému a vystavování se přímému slunci po nezdravou stravu, alkohol, nedostatek tekutin či spánku a celkově špatnou životosprávu.
Jako prevenci protioparům můžete použít hlívu ústřičnou, ta pomáhá předejít vzniku oparů. Kromě stimulace imunitního systému také působí na metabolismus tuků, snižuje cholesterol a díky vysokému obsahu D-glukanu je elixírem věčného mládí. Tato houba obsahuje vitaminy B1 a B2, vitamin C a také riboflavin, jehož nedostatek se projevuje zánětem ústních koutků, rtů a jazyka.
Vzniku oparů lze částečně předcházet správnou stravou. Látky, které do svého těla dostáváme, mohou mít na opary velký vliv. Důležité je udržovat správný poměr dvou esenciálních aminokyselin v těle – argininu a lysinu. Zatímco arginin napomáhá vzniku oparů, lysin má schopnost vznik oparu potlačit. Konzumujte stravu bohatou na čerstvé ovoce, zeleninu, libové maso a celozrnné pečivo. Neplatí to jen v době nemoci, ale během celého roku. Doporučuje se vyhýbat se cukru a sladkostem, rychlému občerstvení i umělým sladidlům, barvivům a dochucovadlům. Jako bonus můžete do jídelníčku zařadit potraviny s antivirálním účinkem, tedy například česnek, kokosový olej, skořici nebo zázvor.
Ti, kdo na opary již trpí, by se měli vyhýbat konzumaci burských ořechů, čokolády, těstovin a růžičkové kapusty. Naopak preventivně by měli do svého jídelníčku zařadit sójové boby, maso a mléčné výrobky.
Pokud již máte opar, měli byste mít stále čisté ruce a dbát na čistotu při dotýkání se jiných lidí nebo jiných částí svého těla. Opar se totiž šíří poměrně rychle a může v těle setrvávat dlouho, než se projeví.
Ve svém příspěvku ÚČINNÁ PREVENCE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jura.
Tak to by jsi toho teda chtěla vědět moc. Co já vím tak se jedná o rozbor DNA ze slin, nejde tam jenom o Alzheimera ale i o hodně dalších nemocí. U většiny má cílená prevence velký smysl. Podívej se na stránky http://www.genscan.com já genetice nerozumím. Ale co vím, tak ve světě to docela frčí a dřív to stávalo děsný prachy a teď se jim podařilo cenu srazit asi na 10 %.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Nemáme-li dovolenou nebo volné odpoledne, aspoň využijme každé volné chvilky k tomu, abychom nohy polohovali, tedy abychom je dávali nahoru. Krev tak může lépe odtéci.
Z dlouhodobého sledování výskytu rozštěpů je průměrný počet nově narozených dětí s rozštěpem obličeje stále stejný, a to i v nejvyspělejších zemích světa, kde jsou vynakládány prostředky na prevenci. Jen o málo vyšší je v rozvojových zemích bez prevence.
Ve svém příspěvku ÚČINNÁ PREVENCE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Božena.
to nevim. zatim je kluk jak lunt a holka trošku voplacana. Jak by sem to mohla vedet...
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Klára.
Tady jsme se v dikusi bavili právě o možnosti zkištění genetických dispozic k obezitě pomocí GenScanu. Takže já bych řekla, že právě tam. Jinak mne nic nenapadá.
Matrace, které nelze vystavovat vysoké teplotě, je vhodné dezinfikovat vhodným insekticidem (PIF PAF, BIOLIT P 2000, FAST PL, PERIPEL 55). Ideální je použít velký igelitový pytel a matraci v něm na několik hodin neprodyšně uzavřít. Pokud je venku mrazivé, ale opravdu velmi mrazivé počasí, můžete na několik hodin dát matrace na tento mráz.
Arginin je výživou herpetického viru a podněcuje jej k růstu. Nadměrný příjem potravin bohatých na arginin může podporovat vznik oparů. Proto ti, kdo na opary trpí, by měli ze svého jídelníčku vyřadit ořechy, čokoládu a želatinu a omezit ječmen, kukuřici, oves, pšenici, těstoviny a růžičkovou kapustu, pokud ji jedí ve větší míře.
Naopak příjem lyzinu má schopnost růst viru oparu potlačit. Jedna teorie tvrdí, že lyzin buňky obaluje do ochranného pláště, který brání virům vniknout do buněk a vyčerpat je. Potraviny s vyšším množstvím lyzinu jsou: mléko, sójové boby, maso, včetně hovězího a vepřového.
Plno lidí se však snaží konzumaci masa omezit či trpí nesnášenlivostí mléka – v těchto případech je nutno vyzkoušet příjem lyzinu ve formě potravinového doplňku.
Odborníci pro léčbu oparů doporučují dietu s nízkým obsahem argininu a doplnění lyzinu na 1 000 miligramů denně.
Dalším způsobem, jak pomocí stravy potlačit opary, může být konzumace mořských řas. Když vědci přidali do zkumavek s lidskými buňkami, které byly infikovány virem oparu, výtažky z mořských řas, šíření viru pokleslo o padesát procent.
Domácí léčba oparu může být účinná například s aloe vera, zkuste čerstvou šťávu nebo gel, dále pomůže obklad z černého čaje, tea tree olej či mléko. Výborným pomocníkem je zubní pasta, která je už nějaký čas velmi chválená a na opar také zabírá. Na opar funguje údajně také alkohol, směs kypřicího prášku a vody i propolis. Dále je účinný vitamin E. Tento vitamin má schopnost urychlit hojení všech kožních neduhů a podráždění, včetně oparu. Ve formě olejíčku se snadno aplikuje, přes opar vytváří nepropustný film a zároveň ho léčí. Pokud opar ještě nemáte, ale cítíte, že se klube, přiložte kostku ledu, která místečko zchladí a uleví i od bolesti.
Máte doma ve spíži citron, med, cibuli nebo česnek? Pak máte vyhráno! Tyto ingredience patří rovněž mezi pomocníky v boji protioparům. Ve chvíli, kdy pozorujete první příznaky oparu, vezměte si na pomoc stroužek česneku a přikládejte ho na bolavé místo. Nebo vyzkoušejte cibuli, která má také ověřené antibakteriální a protivirové účinky. Podobný postup můžete opakovat s citronem. Případně smíchejte trochu rybího tuku s medem. Med působí na bolest a pomáhá k regeneraci pokožky, kterou rybí tuk ještě podpoří.
Onemocnění svrabem nesouvisí s nedostatečnou osobní hygienou. Svrab se přenáší dvěma způsoby. Buď během přímého kontaktu kůže s nakaženou osobou, nebo cestou nepřímou, to znamená kontaktem s ložním prádlem nebo ošacením, které bylo předtím používáno nakaženou osobou. K přenosu infekce stačí jedna oplodněná samička zákožky. Do kůže se je schopna zavrtat za několik minut. Je tedy možné se nakazit i během pohlavního styku.
Nejlepší prevencí je při výměně plenky opláchnout kůži vlažnou vodou a otřít ji k tomu určeným textilním ubrouskem. Ubrousky jsou většinou již navlhčené, a tudíž připravené k očištění. U děvčátek bychom vždy měli dávat pozor na to, abychom zadeček utírali ve směru od genitálu. V opačném případě totiž hrozí zavlečení infekce do močových cest. K ošetření můžete po očištění použít přípravky, které jsou určeny přímo k tomuto účelu. V případě objevujícího se zarudnutí je nutné zajistit dostatečný přístup vzduchu ke kůži. Pokud je to možné, nechejte dítě rozbalené.
To určitě ne. Tenhle druh informací fakt patří spíš ke kartářkám. Jedná se o nemoci geneticky podmíněné (např. infarkt, rakovina prsu, cukrovka, obezita…je jich asi dvacet). Takže když ti teď řeknou že do patnácti let budeš mít nejspíš cukrovku, teď můžeš udělat to, že změníš jídelníček a budeš se aktivně hýbat, dokud jsi mladá a zdravá a nebude ti to dělat žádný velký problémy s tím začít.
U lékaře mně naměřil krevní destičky "50" a dnes "110". Za půl roku mám kontrolu. Je nějaká prevence jak snížit hladinu - strava, cvičení apod.
Kolik by měla být správná hladina?
Tak to by jsi toho teda chtěla vědět moc. Co já vím tak se jedná o rozbor DNA ze slin, nejde tam jenom o Alzheimera ale i o hodně dalších nemocí. U většiny má cílená prevence velký smysl. Podívej se na stránky http://www.genscan.com já genetice nerozumím. Ale co vím, tak ve světě to docela frčí a dřív to stávalo děsný prachy a teď se jim podařilo cenu srazit asi na 10 %.
Jedna z prevencí, jak se bránit rýmičkám, je mořská voda. Chce to klidně i každý den stříknout do nosu, aby viry neměly šanci. Dcerce kapu kapičky Quixx baby s mořskou vodou, ty jsou na míru pro miminka už od narození. Zatím nás bacily nedoběhly. A hoooodněě pít a mýt ruce – to je jasný ;)
Na kašel mám od babičky jitrocelový sirup - to je zázrak ;)